Site icon Marek Winiarski

Poradnik Gimnazjalisty: GameDev w szkołach średnich

Koniec gimnazjum jest bliski, a czy jakaś szkoła średnia może Cię zbliżyć do GameDevu?

Mówi się, że to matura i wybór uczelni ma decydujący wpływ na nasze życie. Czemu odkładać wybór zawodu aż do tego czasu, skoro można się tym zająć dużo wcześniej i już po gimnazjum wybrać technikum czy inną szkołę średnią, która nakieruje na dobre tory. Co jeśli tymi torami jest GameDev? Ten poradnik postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Jeśli interesują Cię uczelnie wyższe, zajrzyj do mojego drugiego poradnika, a teraz do dzieła!

Liceum Produkcji Gier w Warszawie

Bardzo ciekawa inicjatywa pod patronatem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Co tu dużo mówić? Pierwsze liceum w Polsce o profilu “Kreacja Gier”. Wachlarz jest dość spory, bo dostajemy tutaj zarówno nauki bardzo ścisłe jak programowanie gier z nauką C# i Unity na czele, przez level design, podstawy grafiki 2D i 3D, aż po rysunki koncepcyjne. Liceum będące pod patronatem szkoły wyższej od lat bawiącej się tematem, może zapewnić naprawdę dobrą edukację.

Zespole Szkól Technicznych i Ogólnokształcących w miejscowości Kędzierzyn-Koźle

Niedawno było o tym głośno, a teraz jest to prawda. Technikum posiadającą klasę o profilu Tworzenie Gier / E-Sport. Klasa podzielona jest na 2 grupy, jedna sportowa (ciekawe jak wygląda ich WF), druga nakierowana na produkcję. Nie ma przeciwwskazań, żeby chodzić na zajęcia z obu specjalności. Ciekawa alternatywa.

Zespół Szkół Łączności w Krakowie

Szkoła nie oferuje co prawda stricte gamingowej specjalności, ale zalicza się do czołówki techników w Polsce. Sam miałem tam przyjemność uczęszczać i muszę przyznać, że kadra to bardzo ambitni pasjonaci, którzy uwielbiają informatykę i uwielbiają uczyć, z tego miksu dostaje się bardzo dobre przygotowanie do kariery w branży IT.

Co prawda zasób szkół średnich nie jest tak bogaty jak liczba uczelni, ale od czegoś trzeba zacząć.

Exit mobile version