Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób można usprawnić ruch drogowy? Można kombinować z różnymi tunelami, metrami, wiaduktami. Ale ja mam kilka pomysłów jak zrobić to szybko, tanio i efektywnie.

W ostatnim czasie, zdarzało mi się częściej niż zwykle podróżować za pośrednictwem samochodu. Przez te parę dni, kilka rzeczy dość dosadnie zwróciło moją uwagę. Były odczuwalne tak bardzo, jak zabłocony glan wbijany w twarz. Pewne błędy i niedociągnięcia. Może brak wyobraźni lub głupota. Jednak nie będę tutaj narzekał, a zaproponuję kilka patentów, które z pewnością ułatwiłyby poruszanie się po drogach ludziom oraz pojazdom.

Nie zastrzegam sobie praw, możecie patenty wykorzystać i rozpowszechniać.

Bardzo poważnym problemem wśród kierowców, jest wykonywanie manewrów typu skręcanie czy zmiana pasa. Jak wiemy manewry te, mogą być niebezpieczne, bo w czasie ich wykonywania przekraczamy swój pas do poruszania. Genialnym rozwiązaniem, byłby tutaj przyrząd, który pozwoliłby kierowcy poinformować współuczestników ruchu, że zamierza taki manewr wykonać. Moja pierwsza myśl, przeszła obok rowerzysty, który wystawia dłoń w kierunku skrętu, niestety szyba od strony pasażera jest trochę za daleko i byłoby to słabo dostrzegalne w nocy.

Drugim, często spotykanym problemem jest poruszanie się pieszych, głównie po drogach osiedlowych. Często się zdarza, że auto musi wykonywać niepotrzebny manewr wymijania, wjeżdżając na przeciwległy pas, by ominąć pieszego. Gdyby wymyślić, coś w rodzaju ulicy, tylko dla pieszych. Mogłoby bezpośrednio przylegać do ulicy, dając pieszemu szansę, na spokojny i bezpieczny przemarsz w wybranym kierunku.

Kolejny niebezpieczny manewr na drodze, to sytuacja, gdy pieszy chce przekroczyć ulicę w poprzek. Pędzące auta, często bardzo utrudniają to zadanie. Jednak i na to mam genialne rozwiązanie! Gdyby tak utworzyć specjalne miejsca – oznakowane w charakterystyczny sposób – gdzie to pieszy byłby uprzywilejowany w sytuacji przekraczania jezdni? Można by wesprzeć takie miejsca sygnalizacją, która zmusiłaby auta do zatrzymania się. Dzięki takiej instalacji, przechodzenie przez ulicę stałoby się znacznie bezpieczniejsze i nie zakłócałoby ruchu!

Niezbyt niebezpieczną, ale bardzo irytującą sytuacją jest szukanie miejsca do zostawienia samochodu. Często pod marketem, spotykamy sytuację, gdzie miejsce blisko wejścia jest niemal zagracone ustawionymi na chybił trafił samochodami. Rozwiązanie tego problemu jest proste. Wystarczyłoby, wyznaczyć w jakiś sposób miejsca na samochody. Jedno miejsce, na jeden samochód, tak aby można było bez problemu zaparkować i opuścić pojazd, nie utrudniając tego samego innym.

Tak jak wspomniałem, możecie wymyślić rozwiązania tych problemów i wprowadzić w życie, dzięki temu wszystkim będzie żyło się lepiej.

Podoba Ci się? Udostępnij!