Krótki wpis dla ludzi poszukujących darmowej literatury do nauki informatyki!

Niedawno, bo jakieś 8h od momentu jak piszę ten tekst na GitHubie, użytkownik MHM5000, udostępnił interesującą listę książek do informatyki. Znajdziecie tam tytuły poświęcone językom programowania: C++, JAVA, .NET. Nawet tym bardziej antycznym jak COBOL.

Jest też sporo dla entuzjastów systemów operacyjnych, sieci komputerowych, inżynierii oprogramowania czy nawet programistów grafiki. Mamy też np. podręczniki do MATLABA czy Mathematicy. Bazy danych, Android, iOS. Wszystko! :)

Na czym polega myk? Normalnie książki te są warte około $20-$30 (sprawdzałem dość pobieżnie), ale wersje e-bookowe, możemy sobie pobrać za darmo. (Dopatrzyłem się nawet jednej książki do Perla, którą w empiku dostaniecie za 150zł).

Więc jeśli angielski jest dla was językiem średnio obcym, chcielibyście się nauczyć czegoś z naprawdę dowolnej dziedziny informatyki, nie wydając na to ani grosza i nie bojąc się że zmarnujecie czas na książkę jakiegoś licealisty, to warto sięgnąć do tych zbiorów.

No i chyba zostało najważniejsze. Link:

https://github.com/vhf/free-programming-books/blob/master/free-programming-books.md

Niestety o Unity3d i Game Designie nic tam nie znalazłem. Ale jest trochę C# i JavaScriptu ;) No i dla entuzjastów GameDesignu znajdzie się też coś o Blenderze. :)

One thought

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *