Skończył się rok, wszyscy robią jakieś podsumowania, jakieś rankingi. Dniem na który wyczekuje większość blogerów, jest ten w którym Kominek vel JasonHunt publikuje swój ranking najbardziej wpływowych blogerów.

W tym momencie zastanawiasz się pewnie czy ten jego ranking jest wiarygodny? Czy jest miarodajny? Czy są jakieś inne rankingi? Wszystkie takie listy i zestawienia mają to do siebie, że są bardzo subiektywne. Wiadomo, można się kierować jakimiś danymi, statystykami, ale czynnik ludzki ma znaczenie. Czy dodam Cię do rankingu, nie mając pojęcia o Twoim istnieniu? Wątpliwe.

Jednak nie tym się dziś zajmiemy. Skoro rankingów powstaje sporo, ja postanowiłem zrobić ranking tych najważniejszych. Ku mojemu rozczarowaniu, nie znalazło się ich bardzo dużo, dlatego to jest szansa dla Ciebie! Gdy minie kolejny rok, dodaj jakiś ranking!

Ulegając trendom, lista będzie w kolejności alfabetycznej. Ulegając ciągle trendom, muszę nadać jej jakiś kolor. Dlatego przed wami: różowa dziesiątka (w tym roku ósemka) najbardziej wpływowych rankingów blogosfery 2014!

10 Najlepszych fryzur blogosfery – Hania.es

W blogosferze, nie liczy się tylko treść pojawiająca się na blogu, ale sam bloger. Musi być wyrazisty. Pisać z emocjami, przekazywać coś istotnego, coś czego nie znajdziesz nigdzie indziej. Musi mieć swój niepowtarzalny styl bycia, a nawet ubioru. Ale przede wszystkim, wpływowy, odnoszący sukcesy bloger musi być… łysy. Przed wami ranking, najlepiej ukształtowanych twarzoczaszek.

Link: 10-najlepszych-fryzur-blogosfery

10 Najpiękniejszych blogerek – kondux.pl

Płeć piękna w blogosferze podobno ma ciężko. Niech świadczy o tym fakt, że słowo „blogerek” jest podkreślane jako błąd ortograficzny, gdy „blogerów” jest jak najbardziej poprawne. To co samce lubią najbardziej, to ładne kobiety. Więc samce blogerów, najbardziej lubią kobiety blogerki. Przed wami ranking najpiękniejszych blogerek.

Link: 10-najpiekniejszych-polskich-blogerek

10 Najprzystojniejszych blogerów – zudit.pl

Skoro wybieramy miss blogosfery, to czemu nie wybrać też mistera? Fakt, że w tym zestawieniu nie ma mnie, może sugerować że nie jest on do końca obiektywny, ale cóż. Może za rok autorka się poprawi.

Link: ranking-10-najprzystojniejszych-polskich-blogerow

10 największych nadziei vlogosfery – jasonhunt.pl & Krzysztof Gonciarz

Jeżeli chorujesz na ciągletesamegęby, to ten ranking jest dla Ciebie. Krzysztof Gonciarz, wskazuje swoim zdaniem największe nadzieje i wschodzące gwiazdy blogosfery. Facet tyle w tym siedzi, że raczej się nie myli – w zeszłym roku się nie pomylił.

Link: ranking-najbardziej-wplywowych-blogerow-2014-roku (Lista na dole strony)

Najładniejsze polskie blogi – zombiesamurai.pl

Ciągle coś Ci nie pasuje w Twoim layoucie? Nie wiesz co? Chcesz inspiracji? Ranking prezentujący najładniejsze blogi z polskimi korzeniami. Nie wyprzedzisz trendów, ale możesz zrobić coś ładnego. I usuń już to migające, różowe tło!

Link: najladniejsze-polskie-blogi-2014

Ranking najbardziej wpływowych blogerów 2014 roku – jasonhunt.pl

Tutaj nie wypada sobie robić żarów, bo jest to najbardziej szanowany i poważny ranking blogosfery. Ranking zestawia wszystkich ludzi, których profile powinieneś dodać do ulubionych, aby pisać im jak bardzo się sprzedali – tak, wszyscy dostają roczną pensję Twoich rodziców co miesiąc.

Link: ranking-najbardziej-wplywowych-blogerow-2014-roku

Ranking najbardziej wpływowych rankingów blogosfery – mwin.pl

Najbardziej rzetelny i obiektywny ranking, który zestawia Ci wszystkie istotne informacje z całego roku. Jeszcze go nie doczytałeś, a już czekasz na kolejną edycję!

Link: Jesteś tutaj ;)

Ranking najbardziej wpływowych zwierząt blogosfery – zombiesamurai.pl

Samce i samice blogerów, mieli już coś dla siebie. Jako, że w blogosferze nikt nie jest dyskryminowany, znalazł się w niej i ranking dla zoofili. Pod przykrywką domniemanej dominacji blogosfery przez zwierzęta (koty w sumie mogą manipulować swoimi właścicielami), powstał ranking najbardziej atrakcyjnych zwierząt.

Link: ranking-najbardziej-wplywowych-zwierzat-blogosfery

Tyle na dziś. Mam nadzieję, że w przyszłym roku konkurencja będzie większa i uda się dopełnić do dyszki.

Podoba Ci się? Udostępnij!