Share Week 2016, czyli poznaj ciekawych autorów.

Szybkie wprowadzenie dla ludzi nie w temacie. Share Week to akcja organizowana co roku przez Andrzeja Tucholskiego, mająca na celu promowanie twórców, przez twórców. Innymi słowy, napiszę wam, jakie blogi ja czytam i dlaczego to robię.  Wg. zasad, mogę wspomnieć (nominować) 3 osoby, ale wymienić mogę więcej. Tak, że na start trójka nominowanych, a potem wyróżnienia.

Lista nie będzie może zbyt długa, bo zdecydowanie częściej zdarza mi się śledzić twórczość filmową (kanały YouTube), niż blogi, a założeniem jest, że mam polecać blogi.

Nominowani

Anna Bochenek – Autorka bloga o zdrowym trybie życia. Jej bloga nie czytam może od deski do deski, dlatego jej twórczości nie polecam patrząc tylko na treść wpisów, ale patrząc na samą autorkę. Pełna kreatywności, pomysłów i zapału osoba, która chce się dzielić swoją wiedzą. Jej optymizm może zarażać, a jej twórczość jest bardzo dobra. Mistrzyni dogadzania swoim czytelnikom, spokojnie mogłaby pisać o budowaniu relacji z nimi.

Kamil „Zdzisław” Zych – Uwielbiam jego spojrzenie na świat. Osoba nieco szalona, powierzchownie może chora psychicznie, ale w tym pozytywnym znaczeniu. Prowadzi świetny program na temat religii i pisze o podróżach. Osoba z którą zarówno można zaszaleć, co poprowadzić długą filozoficzną dyskusję.

Marek Zając – Bloger programistyczny, więc kolega z branży. Ma ciekawe pomysły, ogromną wiedzę, świetny warsztat, ale brakuje mu nieco pewności siebie. Pisze w sposób interesujący i pozwala zdobyć duży zasób wiedzy. Do tego ciągle eksperymentuje z różnymi formatami, co czyni go ciekawym, a mnie inspiruje do podejmowania takich prób.

Wyróżnienia

Krzysztof Gonciarz – Trochę oszustwo, bo głównie prowadzi działalność filmową, ale gdybym go nie umieścił w tym zestawieniu mocno bym oszukiwał. Dlatego, że głównie ta postać sprawiła, że zająłem się działalnością blogową. Do tego uwielbiam jego twórczość, za kunszt wykonania i kreatywność.

Paweł Opydo – W sumie nie wiem czemu zacząłem go czytać. Wiem, że bardzo lubię jego obiektywne, oderwane od stereotypów podejście do życia. Pozwala popatrzeć na wiele kwestii z innej strony i trochę mocniej stąpać po ziemi. Nie raz uświadamia prostą rzecz. Możesz się mylić.

Precel i Kluska (Ohana Blog) – Blog pary geek rodziców (precel i kluska to akurat ich dzieci), którzy pokazują jak wychować swoje dzieci na parę geeków. Sam dzieci nie mam, na razie się nie zanosi, żebym je miał. Ale bardzo mi się podoba ich podejście i fajnie się czegoś nauczyć na zapas.

Piotr Próchnicki – Bloguje o grach, więc temat mi bliski. Nie ogranicza się do klepania kolejnych nudnych recenzji każdej gry, ale często spogląda na świat okołogorowy, na ciekawe wydarzenia. Widać, że jara go to co robi, a przez to dobrze się go czyta.

Ktoś może spytać, czemu w wyróżnionych są znane osobistości. Odpowiedź jest prosta. W większości są to bardzo znane osobistości, dla których moja nominacja może niewiele znaczyć, więc wole nominować mniejsze blogi, którym może to jakoś pomóc w rozwoju.

Podoba Ci się? Udostępnij!