Dawniej, nie było chyba tylu świąt co obecnie. Teraz? Urodziny, imieniny, rocznice, walentynki, dzień kobiet, dzień chłopaka, dzień dziewczyny, dzień mamy, babci czy dzień ciotecznego stryjka, brata, kuzyna babci wujka od strony ojca.  Co te wszystkie dni łączy? Przyjęło się, że solenizant dostaje prezent.

Ale co jeżeli solenizantem jest nerd? A co gorsza, co jeśli solenizantką jest dziewczyna nerda, a on ma kupić prezent? Kwiaty i czekoladki? Kwiaty spoko, ale to mało. A przy nawałnicy diet cud, za czekoladki, można stracić przyrodzenie, zostać obarczonym fochem i strach pomyśleć czym jeszcze. Dlatego drodzy nerdowie i drogie powierniczki nerdów, dziś porozmawiamy o tym, jak kupić drugiej połówce prezent.

Wiadomo, że każda osoba jest inna i potrzebuje trochę unikatowego podejścia, dlatego będą to listy prezentów, dość uniwersalnych.

Nerd Part

 •  Kwiaty – Większość dziewczyn lubi kwiaty. Jeżeli jakaś nie lubi, pewnie jest większym nerdem niż ty, dlatego polecam wtedy drugą część poradnika. Problemem kwiatów jest to, że są dość pospolite, dlatego bardziej nadają się jako dodatek do prezentu lub mały upominek bez okazji. Warto wiedzieć, jakie kwiaty twoja dziewczyna lubi. Warto też wiedzieć, czy na jakieś nie jest uczulona.
  Cena: 20-50zł
 • Pluszaki – Tutaj niezależnie od typu dziewczyny, pluszak zadziała. Te bardzo kobiece na pewno docenią, wypsikają go twoimi perfumami, ubiorą w twoją koszulkę i będą z nim spać. Te mroczniejsze i niewyżyte, wyładują na nim agresję.
  Cena: Metrowe miśki mogą kosztować nawet kilka stówek
 • Biżuteria – Nie czarujmy się. Nie masz o tym zielonego pojęcia. Części nie umiesz nawet nazwać. Problemów tutaj jest kilka. Po pierwsze, niektóre części biżuterii mają rozmiary, np. pierścionki. Prawdopodobnie, nie dasz rady kupić dobrego, nie pytając o rozmiar, a wtedy może się domyślić, jaki prezent dostanie. Dlatego najbezpieczniejsze są kolczyki, wisiorki i bransoletki. Chyba, że Twoja wybranka nie ma przebitych uszu, albo nie ma rąk. Wtedy trochę wtopa.
  Cena: Od paru dych za tanie podróbki, przez kilka stówek za rękodzieła, po tysiące za złoto czy platynę
 • Książka/Film – Tak jak ty masz swoją Tibię, tak ona prawdopodobnie ma swoje ulubione książki. Raz, że warto wiedzieć jakie, dwa, można kupić takie na prezent.
  Cena: ok. 30-50zł
 • Perfumy – Nie mylić z dezodorantem. Takim prezentem, nie sugerujesz swojej partnerce, że cuchnie, a pozwalasz się wypachnić jakimiś przyjemnym zapachem, który już zawsze będzie się jej kojarzył z tobą.
  Cena: Porządne to wydatek ok. 100zł
 • Zestaw kąpielowy – Nie sprawdzi się, jeśli ma w domu tylko prysznic…
  Cena: ok. 50zł
 • Seksowna bielizna – Na początku może na ciebie dziwnie patrzeć, ale mimo to, że mało która kobieta się do tego przyzna, każda taką by chciała mieć. Jednak sama sobie tego nie kupi. Tu wkraczasz ty. Sam prezent, jest typu win-win. Ona dostaje coś fajnego. Ty ją w tym oglądasz.
  Cena: ok. 100zł
 • Karnety na zabiegi kosmetyczne – Kobiety uwielbiają się upiększać, a na takie zabiegi podobno jest boom. Tylko za cholerę, nie pomyl tego z karnetem na fitness! Jak minimalnie zasugerujesz, że jest gruba, to zacznij sobie szukać nowej dziewczyny…

Girl Part

 • Książka – Możesz uderzać w tematy informatyczne. Zasady są dwie: Dowiedz się jakiego rodzaju informatykiem jest Twój chłopak (Grafik z książki o sieciach nie będzie zadowolony). Po drugie, nie kup czegoś co już ma, albo jest słabe (opieraj się na recenzjach, lub spytaj kogoś kto się zna). Możesz też celować w literaturę rozrywkową. Nerdowie, z reguły lubią fantastykę czy Sci-Fi.
  Cena: 30-40zł
 • Sprzęt sportowy – napisałem to tylko po to, żeby twój facet, mógł się pośmiać z miny jaką właśnie zrobiłaś.
 • Gra – O dziwo gry to nie zabawki dla dzieci, a medium. Prawie każda osoba, ma swoje ulubione gatunki filmów, czy ulubionych reżyserów/aktorów, tak podoba sytuacja ma się z grami. Twój Nerd pewnie ma ulubiony gatunek/gatunki, ewentualnie serie. Niestety raczej trzeba celować w droższe tytuły zaraz po premierze, bo gry starsze, pewnie już ma kupione w Humble Bundle za dolara.
  Cena: 60zł (Ok. roczne produkcje) 100-130zł (PC), 200-250zł (Konsole), 200-500zł (edycje kolekcjonerskie)
 • Gadżet z gry – Skoro Twój facet jest fanem jakieś serii gier, możesz kupić mu gadżet z nią związany – kubek, koszulkę, mapę czy inny plakat. Jest to opcja dość tania, a możliwe, że sam w takie rzeczy by nie inwestował. Co konkretnie wybrać? To już zależy od samego nerda i tu ci nie pomogę. Jednego jarają rzeczy użyteczne, innego podnieci klimatyczna mapa na starym pergaminie, a trzeci będzie wolał plakat.
  Cena: Bardzo różnie…
 • Elektroniczny gadżecik – Nerdowie są gadżeciarzami. Czyli lubią jak coś się błyszczy, świeci i pomrukuje. Niestety takie zabawki są zwykle dość drogie, ale da się też wyczaić małą lodóweczkę na USB czy wiatraczek do laptopa za parę dyszek.
  Cena: od 30zł w nieskończoność
 • Pozwól mu zostać bohaterem jednej z historii – Twój Nerd kocha gry/filmy wojenne? Zabierz go na strzelnice, gdzie pobawi się takim sprzętem. Lubi wyścigi? Załatw mu przejażdżkę po torze. Lubi zombie? Zainscenizuj klimat apokalipsy i daj mu się wykazać. Będzie cię to kosztowało dużo więcej czasu i kreatywności, ale z doświadczenia wiem, że efekt jest niezapomniany.
  Cena: Różnie
 • Alkohol – Nerd jest tylko facetem, więc alkohol lubi. Pytanie na jakie tylko musisz odpowiedzieć to: „Jaki?” Ale na to odpowiedzieć możesz łatwo, bo wystarczy zapytać. Potem już kwestia doboru, czy lepiej jedna sztuka czegoś bardziej wyszukanego, czy miły zestawik.
  Cena: Zależna od wybranego trunku, ale da się zmieścić w 100zł
 • Ty – Mimo, że czasami wygląda jak myśląca zerami i jedynkami maszyna, to nerdy są kochającymi istotami. Dlatego opakowana w skąpe wdzianko, robiąca mu masaż przy eterycznych olejkach, zawsze będziesz najlepszym prezentem.
  Cena: Bezcenne!
Podoba Ci się? Udostępnij!