Większość problemów na linii kobieta-mężczyzna wynika z braku, lub kiepskiej komunikacji. Dlatego, postaram się wam tą komunikację ułatwić, tłumacząc najtrudniejsze zwroty ze słownika Kobiet, jak i Nerdów.

Niestety, zasób słów jest tak duży, że nie ogarnę tego jednym wpisem. Dlatego co jakiś czas, będziemy wracać do słownika i tłumaczyć kolejne zwroty. Jak będzie taka możliwość, odcinki będą tematyczne. Dziś za to… totalny random.

Słownika Damsko – Nerdowski

 1. Zalotka – Nie ma to nic wspólnego z zalatywaniem. Zalotka, to przypominające narzędzie tortur, urządzenie do podkręcania rzęs. Taka mała gilotynka.
 2. Baskinka – To jest istny kosmos. Tak pi razy drzwi, spódnica na sukience, będąca integralną częścią sukienki. Wiem, że jako twój przewodnik po świecie kobiet, powinienem umieć to wyjaśnić. Ale chyba jedyne co mogę zrobić, to obdarować cię zdjęciem. Chodzi o to śmieszne, wystające coś.

  af013272
  Baskinka
 3. Sukienka, a spódnica – Tak się zagalopowałem, że w poprzedniej definicji użyłem słów, których pewnie też nie rozróżniasz. Spódnica, jest tylko od pasa w dół. Takie spodnie bez krocza. Sukienka, to kompletna całość, bardziej jak kombinezon.
 4. Fiszbiny –  „(niem. Fischbein) – płyty rogowe zwisające z podniebienia w jamie gębowej wieloryba (fiszbinowca), z każdej strony, w liczbie od 150 do 300.” Sorry, taka zmyła. Tak naprawdę, to druciki w staniku, które lepiej podtrzymują piersi. Coś jak żelazne zbrojenie, w murze żelbetonowym.  
 5. Kolor bananowy – Pomyślałeś pewnie: „Eeee… to proste! Każdy wie, jakiego koloru jest banan”. No to pierwsze pytanie: Chodzi o środek, czy skórkę? Wiesz co jest większym jajcem? Banan na przestrzeni swojego żywota jest najpierw zielony, potem żółty, a na koniec brązowy. Środek, też brązowieje. Kto nazwał kolor, od rzeczy, która dynamicznie lubi zmieniać kolory?! Ostatecznie, najłatwiej opisać kolor bananowy jako: #FEFE33. 

Słownik Nerdowo – Damski

 1. Kompilator/Kompilować – Tutaj mamy do czynienia z programowaniem (czyli tworzeniem programów). Kompilator to program, który zmienia napisany przez twojego nerda kod w działający program – tak naprawdę w kod maszynowy, ale nie utrudniajmy. Czyli tak, kompilator, to taka mama programów, która z programistą, robi małe programiki. Wait, what?
 2. PHP/C++/JAVA/… – To wszystko nazwy języków programowania. Jest ich tak cholernie dużo, że nie sposób ich wymienić. Więc jak usłyszysz śmieszną nazwę, brzmiącą jak skrót, to prawdopodobnie słuchasz o języku programowania.
 3. Repozytorium – W sumie definicja dość prosta, bo chodzi o zbiór danych. Najlepiej w jakiś sposób uporządkowany. Czyli, można porównać to do szafy, ale na pewno nie damskiej.
 4. Wydropić – Spolonizowany skrót z gier MMO. W takich grach pojawiają się przeciwnicy sterowani przez komputer, którzy po śmieci, zostawiają przedmioty. Mówi się, że je upuszczają, z angielskiego: drop. Więc takie przedmioty to zwyczajnie drop. Zmieniamy to w czasownik i możemy wydropić miecz, z jakiegoś potwora. Czyli my go killem, a on nam zostawia miecz.
 5. MMO (Massive Multiplayer Online) – Użyłem, tego skrótu, więc też należy ci się jego wyjaśnienie. Jest to gra multiplayer – czyli dla wielu graczy, w której na jednej planszy pojawia się ich ogromna ilość, dobijająca do wielu tysięcy.
Podoba Ci się? Udostępnij!