Update tygodnia, czyli co ważnego się działo w GameDevie i co czeka nas w nadchodzącym tygodniu.

GameDev News

 • Vanishing of Ethan Carter otrzymał prestiżową nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) w kategorii: najbardziej innowacyjna gra roku.
  Kolejny spory sukces polskiego GameDevu, który udowadnia, że się da. Kiedy wiele branż porównujemy do tych zachodnich, w kwestiach produkcji gier nie ma potrzeby. Już jesteśmy w ścisłej czołówce światowych producentów, co bardzo cieszy.
 • Śmierć Terrego Pratchetta.
  Człowiek, który wykreował naprawdę magiczny, nieco zwariowany, dziwny świat. Pozornie informacja nie związana z GameDevem, jednak na podstawie twórczości tego pana powstało kilka gier, takich jak: Color Of Magic, dwie części DiscWorld oraz DiscWorld Noir. Jak wiemy z przeszłości ludzkiego gatunku, to zdarzenie może być motorem napędowym dla powstania kilku nowych produkcji opartych na świecie Pratchetta.
 • Maxis zamknięty.
  Kto kojarzy Simsy? Chyba każdy. Niedawno EA postanowiło, że zamknie studio Maxis odpowiedzialne za ten właśnie tytuł. Jakość gier studia bardzo spadła na przestrzeni ich 23 letniej historii, a prawdopodobnie ich gwoździem do trumny było niezbyt dobre przyjęcie ostatniego SimCity. Nie oznacza to, że gry spod szyldu Maxis całkowicie znikną. Zostaną przejęte przez inne studia EA, takie jak: The Sims Studio, EA Salt Lake, Maxis Helsinki i studia z Melbourne. Co to oznacza dla nas? Może odrobinę świeżego powiewu w znanych seriach?

Ciekawe premiery

 • 19  Marca – Battlefield Hardline
  Chyba jedna z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych premier. Battlefield w nowych szatach. Porzucamy wojsko na rzecz policji i złodziei. Właśnie przez tą świeżość i nowy pomysł, uważam że warto zwrócić uwagę na nowego Battlefielda. Ja jestem dobrej myśli.
 • 19 Marca – Worlds of Magic
  Dość intrygujące połączenie Cywilizacji i świata fantasy. Może to być hit, a równie dobrze wielkie dziadostwo. Jednak z tego co widziałem, rokowania są dobre, a oczekiwania wysokie.
 • 19 Marca – Afterfall Reconquest
  Warta wzmianki gra, przez rodzime korzenie. Kolejny produkt z serii Afterfall i kolejny raz zmieniamy klimat gry. cRPG było, horror był, teraz czas na grę akcji. Na temat całej serii są tak pokrętne opinie, że ciężko zdecydować co z tego będzie.
 • 20 Marca – Resident Evil: Revelations 2
  O tym pisałem ostatnio, ale widać premiera miała lekką obsuwkę. Dla leniwych, kopiuję tekst z ostatniego odcinka: Seria Resident Evil jest chyba znana wszystkim fanom horrorów, a od części piątej również fanom gier akcji. Nowe Revelations ma być powrotem do mrocznych i przerażających lat, kiedy po sesji z grą nie mogło się spać przez tydzień, w domu zbierało się prowiant na wypadek inwazji, a chodząc po mieście szukało się najlepszego miejsca do obrony przed zombie. Czy im to wyjdzie? Ciężko powiedzieć, bo powroty były już zapowiadane, a kończyło się na uciekaniu przed czołgiem (dla mniej ogarniających – scena z Resident Evil 6). Trzymamy kciuki i czekamy.
 • 20 Marca – Ride
  Gra o wyścigach motocyklowych. Nie wypowiem się za bardzo, bo nie znam się ani na wyścigach, ani na motocyklach. Grę umieszczam w zestawieniu, głównie za wysokie oczekiwania jakie stawiają przed nią gracze. Dla fanów jednośladowych ścigałek, na pewno łakomy kąsek – screeny są ładne.

Gra w Unity na nowy tydzień:

Super Hot – WWW – FPS

Chyba sporo osób słyszało o tym tytule. Jest to gra polskiego studia, która wzbudziła spore zainteresowanie swoim prototypem, który w linku wyżej możecie ograć. Obecnie powstaje pełna wersja gry. Czym to jest? W sumie można powiedzieć, że taktycznym FPSem. Zasady jak w normalnej grze tego typu, po za tym, że czas biegnie jedynie kiedy się poruszamy. Logiczna strzelanka? Jak najbardziej.

 

Podoba Ci się? Udostępnij!