Babcia nie raz powtarzała… Noś czapkę bo Ci uszy odmarzną. Mama pewnie też to powtarzała. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej!

Uszy jako organ są bardzo delikatne w swojej naturze. Jest to jeden z bardziej kruchych elementów. Nie trzeba nikomu chyba mówić jak bolesne jest naderwanie tego bardzo delikatnego fragmentu większej całości. Ale nie tylko naderwania. Nie tylko rozcięcia. Już samo szarpanie, naciskanie, ściskanie i naciąganie potrafi sprawić ból. Każdy słyszał na pewno o targaniu za uszy. W żadnym wypadku nie jest to zdrowe.

Ale to nie wszystko. Uszy jako integralna część całości muszą przeżywać praktycznie to samo co cała reszta. Są dość specyficznym elementem, o którym część może nie wiedzieć za dużo. Ale fakt jest taki że przyjmują na siebie równie dużo co cała reszta. Dlatego obciążając ogół, bardzo mocno obciążamy również uszy.

Może te argumenty wydają się rozmyte i mało czytelne. Ale naprawdę, dajmy czasem uszom odpocząć, bo to że są małe, nie znaczy że nie są istotne. Dlatego apeluje do was: Nie kręćcie nosem kiedy jakaś starsza pani posadzi w autobusie siatkę z zakupami. Uszy muszą odpoczywać!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *