Seria zmarnuj sobie życie – czyli jakie seriale i dlaczego warto obejrzeć i zmarnować na nie godziny życia! Po co robić coś produktywnego, kiedy można oglądać?

Odcinek #1 – The Big Bang Theroy (Teoria Wielkiego Podrywu)

Cóż to za tasiemiec?

Otóż Big Bang Theory, opowiada nam o parze współlokatorów: Dr Sheldon Cooper i Dr Leonard Hofstadter. Pierwszy to fizyk teoretyk, a drugi fizyk doświadczalny. Ale nie dajcie się zwieść! To naprawdę komiczne zestawienie. Zwłaszcza, że pierwszy jest aspołeczny oraz nie zna social code. Dlatego jak jesteś smutny to należy Ci się ciepły napój, na chorobę piosenka, ale co jak jesteś zły?

Już w pierwszym odcinku, parka (nie, nie są homoseksualistami!) spotyka swoją nową sąsiadkę Penny (<3) . Oczywiście celem jest podryw. Penny chce zostać aktorką, ale nie dostała roli nawet w pornosie (to chyba spojler), dlatego pracuje w restauracji i raczej za inteligentna nie jest.

Główni bohaterowie (poniekąd, bo z biegiem czasu, zrównuje się to bardzo), mają na uczelni – gdzie pracują – dwójkę przyjaciół. Mieszkający z mamą „tylko inżynier” Howard Wolowitz. Oraz astrofizyk Rajesh Koothrappali, który jest z Indii i może rozmawiać z kobietami tylko po pijaku.

Dlaczego warto na niego zmarnować życie?

Ponieważ pomimo, wielce intelektualnego zestawienia bohaterów, poziom humoru jest bardzo wysoki. Mamy tu ciekawe zestawienie inteligentnych asocjalnych ludzi z niezbyt mądrą, ale bardzo społeczną i otwartą Penny, co rodzi sporo ciekawych sytuacji na pograniczu ironii.

Mamy też sporo zapadających w pamięć tekstów Sheldona. I nie tylko jego. Wszystkie postaci są dość wyraziste i specyficzne i bawią w różny sposób. Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

2bc15a358d33757fd6c7ac821296fd47
The Big Bang Therory (Teoria Wielkiego Podrywu)

Wszyscy męscy bohaterowie to fani gier, konsol, komiksów i Sci-Fi. Dlatego mamy też wiele komicznych scen.

The Big Bang Therory (Teoria Wielkiego Podrywu)
The Big Bang Therory (Teoria Wielkiego Podrywu)

Obecnie mamy 7 sezonów. Obejrzałem już wiele seriali i trzeba przyznać, że na tle reszty Big Bang Theroy, trzyma bardzo równy poziom na przestrzeni lat. No i mamy jeszcze jeden warty uwagi szczegół:

The Big Bang Therory (Teoria Wielkiego Podrywu)
The Big Bang Therory (Teoria Wielkiego Podrywu)

TL;DR – Streszczenie!

A za podsumowanie, niech służy wam to:

Podoba Ci się? Udostępnij!