Kiedy zaczynamy przygodę z Unity czy innym środowiskiem tworzenia gier, zawsze trafiamy na ten sam problem. Skąd wziąć jakieś modele 3D, czy dźwięki? Najlepiej jak by były jeszcze za darmo. Dziś podzielę się z wami, moimi bankami darmowych assetów do Unity3d.

Unity3d Asset Store

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest oczywiście oficjalny sklep Unity. Czyli: Unity asset store.

Wszystkie dostępne tam produkty działają na następującej licencji: Pobrany produkt, możesz wykorzystać w swojej grze. Grę opartą na tych assetach, możesz sprzedawać. Assety możesz przerabiać na swoje potrzeby i wykorzystać je w grach. Jedynie, nie wolno Ci odsprzedawać, nawet przerobionych assetów.

Unity Asset Store oferuje całą gamę obiektów

Modele 3D

3D Warehouse

Jest to zbiór modeli oferowanych przez twórców programu Google SketchUp. Tutaj również jedynym ograniczeniem jest zakaz odsprzedaży pobranych modeli. Baza jest duża i szybko się rozwijająca.

Artist 3D 

Modele tutaj nie porywają i nie ma ich za dużo, ale jednak to baza darmowych assetów.

Max Realms

Tutaj bardzo pozytywną kategorią jest Game Ready Models. Niestety modeli również tutaj nie ma bardzo dużo.

TurboSquid

Tutaj po za modelami darmowymi są też dość kosztowne płatne. Od razu rzuca się w oczy, że jakość modeli jest bardzo wysoka, co jest mocną stroną tego serwisu. Jednak często za marnego dolara, można tutaj zdobyć model dużo lepszy niż jakiś darmowy.

cg-trader

Ciekawa strona zgromadzona wokół społeczności grafiki 3D. Po za typowymi modelami 3D, mamy też modele do druku 3D czy oferty pracy. Ładnie posortowane, dużo modeli ma animację. Darmowych modeli, jest relatywnie sporo.

PlayLista

Jeżeli mimo to, komuś jeszcze mało, tutaj jest spora lista stron. Jednak sprawę licencji musisz tutaj sobie sam indywidualnie sprawdzić.

Sample Dźwiękowe

SoundBible

Spory zasób sampli dźwiękowych. Wszystkie darmowe. Przed pobraniem można sobie odsłuchać sample. Są one w dobrej jakości. Jednak każdy dźwięk ma swoją indywidualną licencję, więc trzeba zawsze to sprawdzić. Póki co, nie była mi potrzebna inna strona, więc zostawiam tylko to.

Tekstury

CG Textures

Bardzo duża baza, bardzo różnorodnych tekstur. Są posegregowane kategoriami i mamy tam klęskę urodzaju. Również możemy za darmo używać wszystkich tekstur, a zakazana jest odsprzedaż.

lostandtaken

Ogromnej rozdzielczości i świetnej jakości tekstury. Licencja pozwala używać ich w dowolny sposób. Również są ładnie posortowane i dość unikatowe.

Assetowe Banki

the3dstudio

Tutaj mamy stronę zawierającą zarówno tekstury, modele 3D i również tutoriale. Większość assetów jest niestety płatna, ale można znaleźć coś ciekawego, również za darmo,

3dtotal

Modele, tutoriale, tekstury, obrazki, nawet obrazy dla gier 2D. Wielki pakiet, praktycznie wszystkiego. Wadą jest tylko słaba nawigacja, tzn. ciężko czasami znaleźć to czego się szuka.

 

Podoba Ci się? Udostępnij!