Gry komputerowe to nie tylko grafika, fabuła i mechanika. Często bardzo istotną częścią produkcji jest muzyka. Gry oferują coraz bardziej ambitne soundtracki, czy to na podstawie licencji, czy też specjalnie komponowane. Teraz powstaje dla nich stacja!

Ofertą jest niedawno powstała stacja internetowa GRMRadio. Stacja jest relatywnie nowa i ciągle się rozwija. Ogólnie przez cały czas nadawania posłuchać możemy soundtracków z gier, zarówno tych nowych (Call of Juarez), jak i tych klasycznych (Baldur’s Gate), a nawet gier indie (Bastion). Dobór muzyki jest bardzo różnorodny, a playlista ciągle się rozwija.

Po za samą muzyką z gier, stacja oferuje również audycje różnego typu. Jednak jest ich bardzo mało i rozstawione są na przestrzeni tygodnia. Ja osobiście trafiłem na jedną z nich, która niestety mnie nie powaliła. Dwie osoby odpowiadały na pytania słuchaczy, przy czym w sumie nie powiedziano kim były te osoby, a pytania nie były najwyższych lotów. Jednak dostępnych audycji jest więcej i z tego co widziałem na fanpage’u radia, są coraz ciekawsze, a na antenie pojawiają się coraz ciekawsi goście, np. w niedziele o 16:00 (17.08.2014) będzie wywiad z Patrykiem „ROJO” Rojewski.

Na minus mogę policzyć stacji jedynie to, że audycji jest trochę mało, a w trakcie ich trwania, nie ma przerw muzycznych, a przez półtora godziny słuchamy jedynie dyskusji. Osobiście liczę, że stacja się jeszcze rozwinie. Sami twórcy mają zamiar kiedyś pojawić się w radiach samochodowych. Dla mnie byłoby to bardzo fajne rozwiązanie i liczę, że się to uda.

Zostało tylko podrzucić link do stacji: GRMRadio

Podoba Ci się? Udostępnij!