Wpis można zacząć od wielu kwestii. Czym jest GameJam, kto to SoS, kto ogląda TVP Poznań, czemu „wielkie” media, znów próbują opisywać coś związanego z branżą gier, kiedy tego za cholerę nie potrafią. Ale zostawmy to dla idei.

Jak niektórzy bardziej zainteresowani branżą GameDevu pewnie wiedzą, GameJam to takie sympatyczne spotkanie, gdzie zbierają się twórcy gier (programiści, graficy, dźwiękowcy) z różnych części świata. Wydarzenia zbierają ludzi, którzy często widzą się pierwszy raz i mają na zrobienie gry 48h.

Kolejna kwestia: kim jest SoS? Mikołaj „SoS” Kamiński, to jeden z bardziej odjechanych i niezależnych twórców gier w Polsce. Zasłynął z dzieła McPixel, które rozpoczął na jednym z takich GameJamów.

Kto ogląda TVP Poznań? Ktoś z Poznania? Nie wiem. Naprawdę.

Czemu media zajmuj się czymś, za co ilekroć się biorą tworzą katastrofę? No akurat w tym wypadku TVP Poznań można odpuścić, bo w porównaniu do innych tego typu materiałów, podeszli do sprawy całkiem rzetelnie i materiał nie woła o pomstę do nieba.

A teraz o co w ogóle chodzi? Otóż wyżej wspomniany developer, został poproszony przez wyżej wspomnianą stację o pokazanie jak robi gry. Wiadomo że proces to nieco bardziej złożony i da się go rozbić na wiele czynników. Jednak nasz bohater zaprezentował nadnaturalną zdolności programistyczne. Materiał poleciał w TVP Poznań, a gify z podpisami „They wanted to shoot me making games”, poleciały już na np. 9Gaga.

Tutaj gif:

Źródło: http://imgur.com/lz7hOlC

A tutaj materiał z TVP Poznań:
Źródło: http://www.youtube.com/user/EnclaveGamesTV

Podoba Ci się? Udostępnij!