Ogólnie Nerdów uważa się za bardzo aspołeczne, zdolne jedynie do reprodukcji z kompilatorem, jednostki. Ku zaskoczeniu ludzkości, jednak mają też w sobie zaprogramowaną cząstkę ludzkich uczuć i odrobinę empatii. Jeśli jesteś kobietą, która chce poznać interfejsy swojego Nerda, ten poradnik będzie dla Ciebie. Jeśli zaś jesteś Nerdem i posiadasz swoją emocjonalną połówkę, również nie powinieneś odpuszczać tego wpisu!

Wpis jest nieco na zlecenie, gdyż jakiś czas temu, koleżanka zagadała do mnie, czy mógłbym napisać tutorial, w którym wytłumaczyłbym ludziom podobnym do mnie (Nerdom), co zrobić, żeby byli w stanie doradzić swojej dziewczynie np. co ubrać na imprezę. Dlatego teraz, postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy, by zaspokoić waszą ciekawość.

Nerd Part

Zacznijmy od tego, co Ty drogi Nerdzie, możesz zrobić, aby zwiększyć swą wiedzę modową. Jednak, żeby Cię tak na wstępne nie przerażać, górnolotnymi słowami takimi jak właśnie „moda”, zastąpmy je Tobie bardziej przyjaznym określeniem: GirlDesign.

Na początek, muszę Cię zasmucić. Nie znajdziesz do tego żadnego kompletnego manuala. Na YouTube, czy innych blogach modowych znajdziesz jakieś tutoriale razem z przykładami, ale ich problemem może być fakt, że kiedy nie posiadasz podstawowej wiedzy, mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Poza tym, jak dobrze wiesz z języków programowania, wypisanie tekstu na konsole nie wszędzie wygląda tak samo. Więc i tutaj mamy ten problem. Nie każdy typ makijażu czy styl ubioru, wyglądający dobrze na jakiejś szafiarce (szafiarka – potocznie, blogerka pisząca o modzie), będzie dobrze wyglądał na Twojej emocjonalnej połówce.

Więc co możesz zrobić?

  • Poznaj nomenklaturę – Nie zagłębiaj się w to. Nie musisz wiedzieć co to jest baskinka, EMU czy zalotka. Ale odróżnienie sukienki od spódnicy będzie kluczowe!
  • Naucz się nazywać kolory – Tutaj po raz kolejny nie wnikaj za głęboko. Nikt nie będzie od Ciebie wymagał odróżnienia cytrynowego od bananowego. Mało tego, niektóre kobiety mogą źle zareagować, kiedy będziesz odróżniał więcej kolorów od nich. Na pewno miło zaskoczysz, jak będziesz wiedział jak wygląda turkusowy czy ecru (Bonusowe punkty, jak umiesz to wymówić. Śpieszę z pomocą: „ekri”). Warto też znać ulubione kolory swojej wybranki.
  • Dowiedz się jakie kolory dobrze ze sobą wyglądają – To zadanie jest proste jak masz coś wspólnego z designem czy grafiką. Zasady są równie proste, co te z web designu. Kolory na komputerze zestawiają się tak jak te w życiu.
  • Poznaj gusta swojej dziewczyny – Początki mogą być trudne. Ale zanim weźmiesz się za doradzanie – obserwuj ją. Zobacz w czym lubi chodzić i spróbuj określić w czym z tego co sama lubi, Tobie się najbardziej podoba. Jeżeli już coś z tego wybierzesz, możesz próbować w czasie wspólnych zakupów, lobbować by przymierzała dany typ ubrania. Czasami zaryzykuj, proponując coś abstrakcyjnego. Możesz wtedy zyskać cenną wiedzę na temat tego, co ona uważa za kiczowate, a co za fajne. Czasami możesz wprost zapytać o jakiś typ ubrania, ale nie rób tego za często! Od razu wyjdzie, że jednak się nie znasz i robiłeś tylko pozory.
  • Słuchaj uważanie. – Jeśli Twoja dziewczyna, rzuci do Ciebie: „Patrz jakie ta laska ma fajne/beznadziejne <wstaw część garderoby>”, szybko przeanalizuj jej ubiór. Znów zyskujesz cenną wiedzę na temat tego, co jest fajne. Aha. W takim wypadku zawsze potwierdź, jeśli wypowiedź jest negatywna. Chyba że dotyczy czegoś w okolicy tyłka lub dekoltu – wtedy to może być podpucha, przed komentarzem rzuć wtedy „jaka laska?”, dzięki temu nie wyjdzie, że się gapisz.

Tak naprawdę, cała technika doradzania sprowadza się do umiejętnego wykorzystywania poznanych schematów.  Z czasem nabierzesz tyle doświadczenia i wiedzy, że będziesz mógł się pokusić o pewne eksperymenty. Pamiętaj też, że wybranka jest Twoją dziewczyną, będzie się chciała podobać Tobie, więc na pewno bądź gotowy na pytanie: „w czym tobie się najbardziej podobam?”.

Trudną do opanowania techniką jest subtelne sygnalizowanie swojej wybrance, że w czymś wygląda źle. Na pewno odpada rzucenie „nie, w tym jesteś tłusta”. Możesz próbować argumentować w jakiś merytoryczny sposób np: storpedować krótkość spódniczki, skrytykować za duży dekolt bluzki, uderzyć w dziwny krój. Ale jak brak Ci pomysłów, zwyczajnie powiedz, że Tobie się nie podoba. Jeżeli sama stwierdzi, że dany ciuch ją pogrubia, możesz zwyczajnie potwierdzić. „I to jaaaak!”- odpada.

Bielizna – Tutaj najprościej. Ma się Tobie podobać, a jej być w niej wygodnie.

Girl Part

Jeśli chodzi o Ciebie droga Pani, możesz swojemu Nerdowi trochę pomóc.

Jeśli pytasz go o zdanie na temat jakiegoś ubrania, zasugeruj swoje wątpliwości, będzie wiedział na co zwrócić uwagę. Nie musisz podawać wszystkich, a może sam na nie zwróci uwagę, jeżeli nie, możesz podpytać dalej.

Nie wymagaj za dużo. Nerd jest tylko facetem. Nie zawsze będzie w stanie zagłębić się w zawiłości modowe.

Mów mu o tym co Ci się podoba. Dzięki temu pozna Twoje gusta. Pokazuj mu przykłady fajnych i kiepskich według Ciebie ubrań i kompozycji. Jak byś nie miała genialnego Nerda, nie będzie w stanie przewidzieć Twojego gustu. Musi go poznać. Nie ważne tutaj jest, ile jesteście razem, Nerd uczy się całe życie.

Staraj się go pytać, nawet jak jesteś przekonana o dobrym dobraniu stroju. Dawaj mu szansę się wykazać i zebrać doświadczenie.

I chyba najważniejsze: nie ważne w co się ubierzesz, Twój Nerd dalej zostaje facetem i najbardziej będziesz mu się podobała nago.

Podoba Ci się? Udostępnij!