Mówi się, że związki w których się nie kłóci, jest dużo sekretów. Padają też tezy, że takie pary się nie kochają i im nie zależy. Moim zdaniem, zamiast kłócić się o każdą pierdołę, można na spokojnie przedyskutować problem. Jest też opcja, para zgadza się w wielu kwestiach. Ale na szczególnie wypadki, dziś będzie o tym, jak kłótnie wygrać.

Nerd Part

Jak większość wpisów w tej serii, zacznę od niestety złej wiadomości. Twoje szansę na wygranie kłótni, nawet po mocnym zaokrągleniu w górę, wynoszą równe, okrąglutkie zero. Możesz policzyć granicę zbieżności, dalej będzie to zero. Jak dodasz do swoich argumentów czekoladki, kwiaty i bilety na koncert, wciąż równanie wskazuje zero. Ale nie martw się. Obronić możesz się inaczej.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że kobieta to istota emocjonalna. Zatem, swoje logiczne, chłodne, wykalkulowane argumenty schowaj. Dla niej, chłodne oznacza: „Nigdy mnie nie słuchasz”, wykalkulowane to mniej więcej: „Wy faceci nic nie rozumiecie”, a logiczne: „czy Ty mnie jeszcze kochasz?”. Więc używając takich argumentów, możesz co najwyżej pogorszyć swoją sytuację.

W takim razie, co możesz zrobić? Siedź cicho i słuchaj. W tyradzie wyzwisk i zarzutów wyłapuj informację, które naprowadzą Cię na to, za co faktycznie opiernicz dostajesz. Czemu szukasz wskazówek? Wracamy do emocjonalności, nawet opierniczu nie dostaniesz wprost, masz się domyślać! Powiedzmy, że już wiesz, że jesteś nieczułym, szowinistycznym ignorantem, który jej nie słucha, bo zapomniałeś wymienić rolkę papieru toaletowego na świeżą, po zużyciu starej. Co Ci z tego? Skoro kłótni nie możesz wygrać, zostaje Ci, zbierać informację, przyznawać się do błędu i przepraszać. Zebrane informacje za to, wykorzystać do unikania tych samych i podobnych sytuacji.

Reasumując: Przed kłótnią możesz mieć i rację i dziewczynę. Jednak po kłótni, zostanie Ci tylko jedno. Z racji, że jesteś nerdem i lasek nie wyrywasz w ilościach hurtowych, polecam odpuścić sobie rację i przyzwyczajenie się do tego stanu rzeczy. Jednak jest mała pocieszająca rzecz. Jeśli miałeś rację i ona się o tym dowie od osoby postronnej, możesz liczyć na jakieś przyjemności w ramach zadośćuczynienia. Jak pisałem, kobiety są emocjonalne i do błędu potrafią się przyznać oraz będą się go starały jakoś wynagrodzić.

Dodatkowy pro tip: Jeśli Twoja dziewczyna ma okres, jedyną metodą wyjścia w całości z kłótni, jest dobry wynik na setkę.

Girl Part

Napisanie tutaj czegokolwiek będzie bez sensu. Po pierwsze, Ty wiesz ode mnie na ten temat więcej. Po drugie, w każdej sytuacji stoisz na wygranej pozycji. Dlatego tutaj będzie trochę inna gama informacji.

Po pierwsze pamiętaj, że Twój nerd to bardzo logicznie i sucho myślące stworzenie. Prawdopodobnie nie wie o istnieniu połowy emocji, które Ty czujesz w czasie kłótni, czy w sumie kiedykolwiek. Jeżeli masz z nim jakiś problem, postaraj się precyzyjnie sformułować o co Ci chodzi, wtedy masz szansę poznać motywy jego działania.

Daj mu czasem wygrać kłótnie, nawet o coś mniejszego. Niech ma wrażenie, że czasami ma coś do powiedzenia. Nie będzie się wtedy bał z Tobą rozmawiać.

Ostatecznie, z racji że Nerd to spokojne i płochliwe stworzenie, staraj się na niego nie krzyczeć. Nie chcesz, żeby zamknął się w sobie jeszcze bardziej. I nie bij go, prawdopodobnie jesteś od niego dużo silniejsza!

Podoba Ci się? Udostępnij!