Czym jest E3 nie muszę chyba tłumaczyć nikomu z naszej branży. Targi już za nami. Nie będę się rozpisywał o tym kto zaprezentował się świetnie, kto słabo, a kto w ogóle. Same konkrety! Czyli co wartego zagrania zostało nam pokazane!

Lista będzie nieco subiektywna, gdyż niektóre gatunki, jak np. wyścigi mnie mało interesują i nie potrafiłem się zajawić nimi na tyle, żeby oglądać wszystko co zostało przedstawione.

Dodam jeszcze, że materiał pozwoliłem sobie podzielić na kilka części, by nie tworzyć obszernego kilkustronicowego eseju. Krótki spis treści:

Alien: Isolation

Trailer krótki to i opis krótki. Kolejny przedstawiciel modnego ostatnio gatunku Survival horroru, a zarazem wielka szansa serii gier o obcych, na obronienie tej serii. Po wielu gniotach postaci Alien Colonial Marines, mamy grę która może zmazać ten niesmak.

Assassin’s Creed: Unity

Z Assassin’s Creed pokazano dużo więcej filmów, ale mi spodobał się głównie ten. AC miało już tryby multi, ale oparte na rywalizacji, za to kooperacja pasuje tutaj więcej niż bardzo. Trudniejsze do zdobycia miejsca, gdzie wejście w pojedynkę to samobójstwo, mogą stanąć otworem. Gra może stać się zupełnie nowym wyzwaniem, kiedy nie musimy dbać tylko o siebie, a dobrze współpracując, możemy osiągnąć więcej. Po dość słabych odchyłach jakimi były ostatnie części, Francja w czasach rewolucji i te nowości, mogą sprawić, że AC znów będzie świeciło triumf.

Batman: Arkham Knight

Znów trafiamy do mrocznego i ponurego miasta naszego człowieka nietoperza. Jak to bywa przy dobrych tytułach, dostajemy więcej tego samego, ale wzbogacone o jakieś nowinki i ulepszenie grafiki. Na tym filmie zdecydowanie najciekawszą rzeczą, jest prezentacja gamplaya z użyciem batmobilu. Widać, że do dyspozycji dostaniemy dwa tryby pojazdu, czyli szybki do przemieszczania się i wolniejszy do walki.

BattleCry

Ciekawa gra free to play. Wygląda trochę jak Team Fortress. Mamy 3 frakcje, a wewnątrz każdej klasy. Mamy mieć duże możliwości dostosowywania postaci, tak aby każdy mógł grać tak jak lubi i jak mu się podoba.

Battlefield: Hardline

Seria bardzo znana, która zmienia wojskowy klimat na rzecz policjantów i złodziei. Może być zabawnie, zwłaszcza jak pogramy ze znajomymi.

Call Of Duty: Advanced Warfare

No i kolejne Call Of Duty. Tym razem trafiamy w świat przyszłości i… w sumie tyle zmian. Resztę każdy zna.

Dragon Age: Inquisition

Wyczekiwana przez wielu. Teraz, można obejrzeć, bardzo krótki kawałek rozgrywki. Na moje oko wygląda nieco sztywno. Jak by animacje nie były dopracowane do końca. Jednak daje pojęcie, czego można spodziewać się, już nie tak długo.

Evolve

Chyba jedna z najciekawiej zapowiadających się gier! Co-op połączony z rywalizacją. Jeden gracz sterujący potężną bestią, kontra czterech tworzących drużynę, złożoną z 4 klas. Jak dla mnie jest to szansa na wielkiego hiciora. Sam trailer nie odkrywa nowych rzeczy, ale sama gra jest zdecydowanie warta wspomnienia.

FarCry 4

O grze już pojawiło się parę informacji przed E3, ale dostaliśmy ich potwierdzenie. Ruszamy w Himalaje. Graficznie gra wygląda nieziemsko. Piękne efekty cząsteczkowe i ostre jak brzytwa tekstury. Do tego twórcy uraczyli nas masą ciekawostek. Znów mamy zaawansowane AI świata gry, gdzie zwierzęta polują na siebie. Dostajemy też zapewnienie, że designerzy pokusili się o stworzenie gry bardziej w pionie, tzn. teraz musimy też uważać na to co jest nad nami i pod nami. Dostajemy wystrzeliwaną linkę do poruszania się w górę. Bardzo ciekawym motywem jest tryb współpracy, w którym  nie możemy kontynuować wątku fabularnego, ale razem z przyjaciółmi bawić się w np. przechwytywanie posterunków. Usprawniono też system jazdy, gdzie możemy teraz z pojazdów strzelać i przeskakiwać na inne.

Kingdom Under Fire 2

Trailer raczej sztampowy jak na tytułu RTS. Mamy tu do czynienia z MMO RTSem, gdzie po za typowym zarządzeniem zasobami i miastem, posiadamy swojego bohatera. Nie wiem na ile tytuł zainteresuje nowych graczy, ale fani jedynki, na pewno mogą zacierać ręce.

Mass Effect 4

Nie dostaliśmy tak naprawdę za dużo. Film to zlepek wypowiedzi twórców i kilka koncepcyjnych urywków filmowych. Ogólnie trailer jest jedną wielką obietnicą twórców, mówiących, że spytali graczy co chcieli dostać i właśnie to dostaną. Ogólnie gra ma być powiązana z trylogią, ale przedstawić nam część świata, której w trylogii nie było.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Seria wręcz legendarna. Teraz ma otrzymać olbrzymi świat i dalej pieścić nas delikatnie swoją fabułą. Jeżeli Kojima nie przesadzi i dostaniemy więcej gry godzin gry niż scenek, może być to tytuł na naprawdę sporo godzin. Sam trailer nie pokazuje za wiele, ale na pewno jest bardzo przyjemny. No i wreszcie można pograć w MGSa na PC.

Middle-earth: Shadow of Mordor

Gra na którą osobiście bardzo czekam. Tutaj dostajemy dokładniejsze spojrzenie na system Nemesis. Jeśli faktycznie będzie to tak działać, tylko czekać na premierę!

Mirror’s Edge 2

Wielki powrót! Jedna z najbardziej niedocenionych gier, która mimo bardzo unikatowe i ciekawego gameplayu, nie odcisnęła swojego piętna na rynku gier – być może dlatego, że po za gamplayem gra dużo nie oferowała. Teraz ma szansę to zmienić i osiągnąć sukces. Sam film pokazuje nam szczątkowe urywki gameplayu, gdzie możemy zobaczyć kilka ruchów dostępnych dla naszej postaci.

Mortal Kombat X

Niedawno dostaliśmy reboot serii, który okazał się bardzo dużym sukcesem. Gra się dobrze sprzedała, a gracze byli zadowoleni z powrotu do korzeni. Po trailerze, sądzić można, że twórcy odrobili pracę domową i dali nam więcej tego samego, plus dołożyli kilka ciekawych smaczków – walka bronią, nowe postaci.

Rainbow Six Siege

Uważam to za jedną z największych ciekawostek. Po pierwsze powraca Rainbow Six, po drugie robią to w bardzo ciekawym stylu. Mamy do czynienia z czymś co sam porównuję do połączenia SWAT i CSa. Walka przypomina trochę rozgrywkę ze starego dobrego Contera. Dwie drużyny, odbijanie zakładnika, walka szybka i dynamiczna. Ale mamy elementy SWAT jak ciekawe wyposażenie komandosów, oraz element strategii. Widać od razu, że kooperacja będzie ważna. Świetne wrażenie robią też efekty zniszczeń. Zostaje liczyć, że pojawi się dużo różnorodnych map z różnymi zadaniami. A może edytor dla społeczności?

Tak, wiem że scena jest bardzo ustawiona i normalna rozgrywka nie będzie aż tak filmowa, ale jednak jest tutaj duży potencjał do dobrej zabawy, zwłaszcza jak na przeciw siebie staną dwa zgrane zespoły.

The Evil Within

Gra twórcy serii Resident Evil. Widać, że gra posiada naleciałości japońskie, jednak jest stylizowana na rynek zachodni. Dostajemy bardzo ciekawy survival horror, gdzie podobno częściej mamy uciekać niż walczyć. Jeśli dobrze pójdzie dostaniemy starego dobrego Resident Evil.

Tom Clancy’s The Division

O tej grze było już głośno przy okazji ostatnich pokazów. Jednak teraz dostaliśmy kawałek faktycznego gampleya i trzeba przyznać, że gra dalej prezentuje się smakowicie. Otwarty świat, znów nacisk położony na współpracę. Zobaczymy co z tego będzie, ale wiążę z tym tytułem duże nadzieje.

Inne

Rockstar potwierdził, że najlepiej zarabiająca gra wszech czasów, pojawi się na nowych konsolach i PC! Wreszcie, wypadałoby rzec!

Oczywiście nie mogło zabraknąć FIFY, co raczej nie jest zaskoczeniem, a z nią inne serie sportowe jak UFC, NHL.

Podoba Ci się? Udostępnij!