Cały czas żyliście w błędzie. Silnik Unity3d nie istnieje!

Bardzo duża liczba osób wchodzących na mojego bloga wpisywało w wyszukiwarkę „Unity3d (…)” i coś tam sobie dopiszcie. Ogólnie fraza Unity3d jest bardzo mocna. Co w tym dziwnego? W końcu to nazwa silnika o którym tyle piszę. A właśnie, że nie.

Na ten błąd zwróciło mi uwagę kilka osób i regularnie staram się poprawiać, sukcesywnie usuwając 3d z wszelkich tytułów wpisów, nazw serii etc. Czemu? Bo faktyczna nazwa silnika to: „Unity”. Nie ma tam 3d, 2d, ani engine. Po prostu Unity.

Dobra, to czemu oficjalna strona silnika to Unity3d.com? W czasie kiedy powstawał silnik i twórcy zakładali mu stronę internetową, adres unity.com był zwyczajnie zajęty. Stąd pojawił się dodatek 3d. Ale oficjalna nazwa silnika to ciągle Unity.

Czy to coś zmienia? Raczej nie. Błąd jest na tyle powszechny, że każdy będzie wiedział o co chodzi. Wiele stron posługuje się terminem Unity3d, często ludzie bardzo blisko związani z Unity Technologies również wykorzystują ten termin. Więc błąd jest jak najbardziej wybaczalny. Tylko po co go popełniać? Teraz możecie iść w świat będąc mądrzejszym o tą wiedzę i już nie będziecie popełniać błędu, wspominając nieistniejący silnik gier.

Podoba Ci się? Udostępnij!