Dziś wspomnę o mojej trochę innej pasji, a mianowicie zombie. Prawdopodobnie przez twoje życie, przewinęło się kilka filmów, komiksów, gier czy seriali o Zombie. Większość z nich zawiera masę bzdur na temat przetrwania prawdziwej inwazji zombie. Stąd pomysł na ten poradnik, żebyśmy mogli się spotkać w czasie apokalipsy. Żywi.

Zaczniemy od obalenia wszystkich mitów z telewizji. Wpis podzielę na kilka podpunktów, które w kolejnych wpisach będę rozwijał – linki będą sukcesywnie dodawane. Do dzieła!

Unikanie zombie

Dobrą metodą przetrwania, jest unikanie zombiaków. Jednak filmy kłamią, sugerując, że wysmarowanie się krwią nieumarlaka, sprawi, że stajesz się dla nich niewidoczny. Jest to bujda. Zombie reaguje na wszelkie bodźce. Słuchowe, wzrokowe czy węchowe. Dlatego skradanie się z olbrzymią raną w brzuchu, to słaby pomysł. Jest jeszcze jedna, stale powtarzana bzdura – wysportowane zombie. Prawdziwe zombie, nie wspina się, nie biega, nie skacze, nie korzysta z narzędzi.

#1 – Anatomia Zombie

Zarażenie się

W The Walking Dead, zombiakami stawali się ludzie, którzy umarli z przyczyn naturalnych (jak nóż w sercu). Wielka bzdura. Jedynym sposobem na zostanie jednym z nieumarłych, jest kontakt z jego płynami ustrojowymi – więc nie daj się pocałować.

Lekarstwo

W niektórych filmach, znajdowano lekarstwo na bycie zombie. Ale… Weź pod uwagę, że w większości z nich, nie mamy do czynienia z zombie, a mutantami. Prawdziwe zombie, to kawał zgniłego mięcha, który z dziwnych przyczyn chemicznych, może się poruszać i kieruje się instynktem. Czyli, aby znaleźć sposób na wyleczenie z zombizmu, tak naprawdę, trzeba by było wymyślić jak wskrzesić ludzi, lub ożywienie ich tkanek.

Zabijanie zombie

Jak zabić to cholerstwo? W telewizji pojawia się masa sposobów. Postrzał, spalenie, zadźganie. W grach padają pod toną ołowiu. To częściowo prawda. Jedyny sposób, żeby faktycznie zabić zombie, to zniszczenie mózgu. Czy zrobisz to przez jego zmiażdżenie, spalenie, wysadzenie. Bez znaczenia. Mózg musi być zniszczony. Dekapitacja również się sprawdzi. Ale oddzielony łeb dalej może dziabnąć.

Przetrwanie

Do przetrwania potrzebujesz przede wszystkim schronienia, broni, żywności, wody i lekarstw. Przyda się też środek transportu. Jest to sprawa o dziwo, dość złożona, więc prawdopodobnie rozwinięcie tego działu, będzie kilku częściowe.

Podoba Ci się? Udostępnij!