Największy stacjonarny Hackaton w Europie zawita do Krakowa.

Czy słyszeliście kiedyś pojęcie Hackaton? Maraton hakowania? Nie do końca. Hackatony to wydarzenia, które zbierają w jednym miejscu koderów ze wszystkich stron świata i ze wszystkich języków programowania. Nie ma tutaj ograniczeń. Piszesz w C? Spoko. Wolisz Jave? Nie ma problemu. Dam głowę, że nawet znajdzie się miejsce dla kogoś kto biegle pisze we Frontranie. Najczęściej takie wydarzenie ma jakiś temat przewodni wokół którego tworzone są prace konkursowe.

Ten krótki opis może dać wam pojęcie czym jest HackYeah, bo to również jest hackaton. Tylko teraz nasuwa się pytanie. Czemu ze wszystkich hackatonów, akurat ten? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Jest to największy stacjonarny hackaton na starym kontynencie. Udział w zabawie ma brać 2000 uczestników! Mało? Dla zwycięzców czekają nagrody, a dokładniej 10 000zł.

HackYeah! Największy stacjonarny hackaton w europie!

Czy możesz wziąć udział w HackYeah? Odpowiedź jest równie prosta. Owszem! Wystarczy znajomość jakiegoś języka programowania, dobre chęci, wolny weekend w Październiku i bilet, który można kupić pod tym linkiem. Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie wiedzy czy wykorzystanej technologii.

Samo wydarzenie polega na tym, że gotowe zespoły (lub zespoły zorganizowane na miejscu – można przybyć samodzielnie) tworzą w 24h projekt powiązany z hasłem imprezy. W tym roku jest to Extreme. Można to sobie swobodnie interpretować. Dokładnie są 3 ścieżki:

  • X-Sports – czyli sporty ekstremalne (kreatywne i innowacyjne rozwiązania dla sportowców ekstremalnych),
  • X-Nature – czyli środowisko (rozwiązania, które będą mogły ostrzec, zapobiec lub zniwelować zagrożenia stwarzane przez siły natury, np. huragany czy powodzie),
  • X-Social – czyli społeczeństwo (technologiczne rozwiązanie problemów społecznych np. ubóstwo, bezrobocie).

Chcesz się rozmyślić, bo nie znasz się na tym? Nie martw się! Organizatorzy zadbali o to i na wydarzeniu pojawią się specjaliści z różnych branż, którzy będą służyć jako konsultanci.

Hackaton będzie się odbywał na Krakowskiej Tauron Arenie.

Dla zwycięzców każdej kategorii czekają nagrody po 10 000zł, ale to nie wszystko! Na wydarzeniu obowiązują również dodatkowe wyzwania. Miasto Kraków funduje 6 biletów na koncert zespołu Metallica, dla ekipy, który zaproponuje najlepsze rozwiązanie dotyczące zwiększenia dostępności danych dla mieszkańców miasta. Również Ministerstwo Finansów przedstawiło swoje wyzwanie, które polega na wykorzystaniu Big-Data do śledzenia oszustw. Czekają 3 nagrody odpowiednio po 30 000zł, 20 000zł i 10 000zł. Do tego pewne jest, że dwie firmy przedstawią swoje wyzwania, ale póki co nie wiadomo jakie.

Dobra zabawa, poznawanie nowych ludzi, ciekawe nagrody, fajne projekty. Jeżeli jeszcze Cię nie przekonałem, to nie wiem czym to mogę zrobić? Aha! Ja też tam będę, więc przy okazji można zbić piątkę!

Na koniec ważna rzecz, czyli streszczenie wszystkich kluczowych informacji:

Bądźcie Gotowi!

Na koniec fajna informacja. Jako Media Partner, dostałem pewną pulę biletów, jaką mogę wam przekazać. Dlatego na dniach zrobimy sobie jakiś mały konkursik, który pozwoli wybrać ekipy, lub pojedynczych śmiałków, którzy z końcem Października pojawią się w Krakowie.

Jeżeli ciągle wam mało informacji, to zaglądnijcie na stronę organizatorów, lub wydarzenie na Facebooku, albo zostawcie pytanie w komentarzu.

Podoba Ci się? Udostępnij!